Наша школа - свiт зi своїми цiнностями, вiдносинами i традицiями. Школа має свою багату iсторiю ,символiку та традицiї. Головними лiтописцями i зберігачами iсторiї i традицiй школи є самi учнi i вчителі.

Історія нашої школи почалася з 1956 року. У поточному році Гоголівська ЗОШ І-ІІІ ст. відзначить своє 60-річчя.

Загалом, традиції школи - це духовний стан кожного учня, вчителя та працівників школи. І в залежності від кількості та значення традицій та звичаїв, можна сказати про стосунки у колективі, адже спільна справа зближує, загартовує, а також і виховує.

Вірно сказано, що «школа, в якій немає традицій ... не може бути хорошою школою».

Шкільні традиції є тією ланкою, яка об’єднує учителів, учнів, випускників і батьків. У будь-якій країні є свої традиції, які складалися століттями і тисячоліттями. Школа - це теж держава, той маленький світ, в якому наші учні проживають цілих 11 років. "Ніщо так не скріплює колектив, - зазначав А. С. Макаренко, - як традиції." Традиції школи зберігають вічно цінне: наступність поколінь, любов і повагу до історії рідної школи, бажання збагатити її славу... Саме та школа, яка має ціль створити для себя добре ім’я і через традиції зберегти його, має майбутнє.

У нашій школі склалося чимало гарних і стійких традицій.

  • Свято Першого вересня – традиційне свято знань. Саме в цей день ми приймаємо до великої, дружньої шкільної родини першокласників.

1-го вересня відбувається зустріч дітей зі школою, вчителями, однокласниками. На урочистій лінійці лунає перший дзвінок, який запрошує учнів до нового навчального року.

  • Відзначення Дня вчителя, організаторами свята є учні школи.

Цього дня учні школи вітають своїх вчителів із професійним святом, готують для них концерт, стінгазети, фотовиставки. Багато посмішок, квітів, щирих теплих слів дарують діти своїм улюбленим учителям - це є найдорожчий подарунок для всього колективу школи. А ще на День учителя у школі проходить День самоврядування, коли учні одинадцятого класу проводять уроки з певних предметів у 1 – 10 класах.

  • Спортивні змагання “Всі класом на старт”, “Мама, Тато, Я – спортивна сім’я”, «Веселі старти».

Вже стало доброю традицією теплого вересневого дня збиратися на спортивному майданчику всією шкільною родиною на традиційне свято спритності, руху та спорту «Старти надій», яке сприяє здоровому способу життя та залучення до спорту дітей . Усі учасники та вболівальники отримують величезний заряд бадьорості , енергії та позитиву.

  • День визволення Полтавщини. Традиційно проводиться урочиста лінійка, конкурс квіткових композицій, приурочений цій даті.

  • Для згуртування дитячого колективу, зміцнення здоров’я щороку організовується військово – спортивна гра «Джура». Діти з великим задоволенням відпочивають, змагаються, розважаються та пригощаються смачною кашею.

  • Участь учнівських та педагогічних колективів в озелененні шкільного подвір’я.

  • День Українського козацтва , який збігається з одним з найвеличніших християнських свят – Покровою Пречистої Богородиці . Щороку, в Гоголівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів імені М. В. Гоголя у день свята Покрови Пресвятої Богородиці відзначається День козацтва. Діти завжди з нетерпінням чекають цього свята.

  • День Святого Миколая в школі. Фольклорні свята.

На початку грудня вчителі української мови та літератури запрошують учнів та батьків школи на традиційні різдвяні українські свята. Готуються тематичні вистави та ігри з піснями, танцями, колядками, щедрівками. Свято Калити, Святого Миколая і Різдва залишаються у пам'яті кожного надовго.

  • Театральні вечори, присвячені новорічним та різдвяним святам.

Найдовгоочікуванішим та найулюбленішим святом учні в школи є новорічне свято. Для молодших школярів педколектив школи сумісно з батьками готують мандрівку до новорічної казки. У ході свята діти співають, танцюють, представляють свої костюми і , звичайно, отримують призи та подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки. Для учнів старших класів проводиться веселий бал-маскарад.

  • Міжнародний день боротьби зі СНІДом –

У рамках якого проходять акції: «Ми – за здоровий спосіб життя» та «СНІД – стосується кожного».

  • 14-го лютого в школі святкують День Святого Валентина. Працює святкова пошта, послугами якої всі діти можуть висловити свої привітання друзям та вчителям школи. Після уроків учні запрошуються на конкурси.

  • Шевченківські свята

Протягом тижня учні, під керівництвом вчителів української мови та літератури, ставлять інсценівки з творів Т.Шевченка, влаштовують вікторини, конкурси на кращих знавців творчості на біографії Кобзаря, а також проводиться конкурс на кращого декламатора віршів Тараса Шевченка.

  • Урочисті лінійки до Дня Перемоги.

В школі існує своєрідна традиція : в День Перемоги проводити урочисті лінійки і вшановувати пам'ять воїнів, що загинули під час війни.

  • Свято останнього дзвоника. На цьому святі вітають кращих учнів школи, переможців предметних олімпіад, МАН, переможців Міжнародного математичного конкурсу “Кенгуру”, Всеукраїнського фізичного конкурсу “Левеня”, Всеукраїнського конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Всеукраїнського конкурсу “Соняшник”, а також відзначення найкращих спортсменів школи.

Нація буде жити до тих пір, доки живуть її традиції. Так і школа. Вона буде жити тоді, коли в її стінах будуть жити добрі традиції.

/Files/images/DSC_0193.JPG

/Files/images/DSC_01953.JPG/Files/images/DSC_0197.JPG/Files/images/DSC_0222.JPG/Files/images/DSC_0279.JPG/Files/images/DSC_02844.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 2134

Коментарi